UNESCO

 

Památky UNESCO v Třebíči a okolí - přehled

Hotel se nachází uprostřed Židovské čtvrti - památky UNESCO. Kromě třebíčských památek však můžete navštívit ve vzdálenosti do 60 km další 2 památky UNESCO - Historické jádro Telče a Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou. Do vzdálenosti dalších 65 km se nachází dalších 6 památek UNESCO - Vila Tugendhat v Brně, Lednicko-Valtický areál, zámek se zahradami v Kroměříži a historické centrum Kutné Hory, sloup Nejsvětější trojice v Olomouci a zámek se zámeckým areálem v Litomyšli.

Více
 
Třebíčské památky UNESCO

Není mnoho míst na světě, které může názorně doložit soužití křesťanské a židovské kultury již od 14. století v dochovaných písemnostech a dodnes dochovaných stavebních památkách. Právě v Třebíči toto soužití dokládají památky židovské a křesťanské kultury. K těm židovským sem patří zejména Židovská čtvrť a Židovský hřbitov, k těm křesťanským bazilika sv. Prokopa. Na seznamu kulturního dědictví UNESCO jsou tyto památky od r. 2003

Více
 
Historické centrum Telče

Vzdálenost od Třebíče 35 km (autem 30 minut) Historické jádro Telče bylo zapsáno v roce 1992 na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Telč vyrostla pravděpodobně v pol. 13. století na křižovatce dvou zemských cest. Je známé především překrásným náměstím s podloubími a průčelími a renesančním zámkem s bohatým dodnes dochovaným interiérem a s překrásným arkádovitým nádvořím.

Více
 
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře

Vzdálenost od Třebíče 49 km (autem 50 minut) Poutní kostel na Zelené Hoře ve Žďáře nad Sázavou je unikátním uměleckým dílem a nepochybně nejosobitějším počinem geniálního českého architekta s italskými předky Jana Blažeje Santiniho-Aichla ve stylu barokní gotiky. Kostel byl vystavěn v letech 1719-1722 a vymyká se běžným dobovým uměleckým normám a představám. Proto byl tento objekt v roce 1994 zahrnut do světového kulturního dědictví UNESCO.

Více
 
Vila Tugendhat v Brně

Vzdálenost od Třebíče 60 km (autem 1 hod.) Vila je označována, spolu s německým pavilónem v Barceloně (1929), za nejvýznačnější předválečné dílo Miese van der Rohe a stavbu, která určila nová měřítka moderního bydlení. Patří k základním dílům světové moderní architektury - funkcionalismu. Autor je považován za jednoho z otců moderní architektury 20. století. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do listiny UNESCO.

Více
 
Litomyšl – zámek se zahradami

Vzdálenost od Třebíče 94 km (autem 1h 45 min) Reprezentační renesanční zámek se sgrafitovou výzdobou postavený v letech 1568 - 1581. Zámek s překrásnou zahradou byl pro svou architektonickou jedinečnost zařazen mezi památky světového dědictví UNESCO v roce 1999. Z konce 18. století pochází divadlo, které se zachovalo i s dobovými dekoracemi.

Více
 
Lednicko-Valtický areál – historické centrum

Vzdálenost od Třebíče 95 km (autem 1 hod. 35 min.) Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1996. Celý komplex areálu je několik velmi pozoruhodných a z historického hlediska neskutečně cenných staveb. Nejvýznamější je nádherný zámek v Lednici, jehož prameny sahají, až do r. 1222. Plocha areálu je kolem dvou set padesáti kilometrů čtverečních a tvoří jej zámecké budovy, zahradní domky, dekorativní sochy, ale i rybníky a lesy. Zámek obklopuje náherný přírodní park.

Více
 
Kutná Hora – historické centrum

Vzdálenost od Třebíče 105 km (autem 1 hod. 55 minut) Bývalé královské město Kutná Hora si zaslouží post mezi historicky nejvýznamějšími městy České Republiky. Na Seznam kulturního dědictví UNESCO byl v roce 1995 zapsán chrám sv. Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedleci. Gotický chrám a kostel dochovaly svou urbanistickou strukturu stejně jako řada gotických, renesančních a barokních domů.

Více
 
Zahrady a zámek v Kroměříži

Vzdálenost od Třebíče 123 km (autem 1 hod. 20 min.) Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsána v roce 1998. Arcibiskupský zámek a podzámecké zahrady, nacházející se přímo v srdci města Kroměříže. Historie zámku sahá až do 12.st. Geometricky pravidelná a architektonicky povedená Květná zahrada, kterou nechal postavit v 17. st. biskup Karel II. Lichtenstein-Kastelkorn, je typ italské zahrady, v jejímž středu se nachází rotunda.

Více
 
Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

Vzdálenost od Třebíče 130 km (autem 2h 23 min) Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci byl zapsán do seznamu památek UNESCO v roce 2000. Autorem Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci je Milan Togner. Sloup byl budován v letech 1716–1754 a patří k posledním příkladům skutečné vlny barokních morových, mariánských a čestných sloupů a svou výtvarnou koncepcí se výrazně odlišuje od všech podobných monumentů, charakteristických pro interiéry především středoevropských měst.

Více
 
 
Rezervace
Příjezd:
Odjezd:

Aktuality
Hledáte originální dárek pro Vaše nejbližší?

Věnujte zážitek dvoudenního pobytu v malebném prostředí Vysočiny a památkové zóny UNESCO!

Více

 
AKCE - sleva na odpočinkové pobyty

Využijte slevy na ubytování v našem hotelu. Vysočina a Třebíč je dobrý tip lokality na odpočinkový ...

Více

 
Sauna a infrasauna je pro Vás v hotelu připravena!

Relaxace v sauně při ubytování na Vysočině v našem hotelu pomůže překonat nástrahy chladného počasí

Více

 
Poznávejte židovskou kulturu v Třebíči aktivně - ochutnávejte, pečte a tancujte!

můžete si vybrat některý z originálních zážitkových balíčků

Více

 

Pište, odpovíme Vám

Vaše zpráva byla odeslána na recepci hotelu

E-mail:*

Vaše zpráva:*

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Pište, odpovíme Vám

Vaše zpráva byla odeslána na recepci hotelu

E-mail:*

Vaše zpráva:*

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné