UNESCO

 

Hotel se nachází uprostřed Židovské čtvrti - památky UNESCO. Kromě třebíčských památek však můžete navštívit ve vzdálenosti do 60 km další 2 památky UNESCO - Historické jádro Telče a Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou. Do vzdálenosti dalších 65 km se nachází dalších 6 památek UNESCO - Vila Tugendhat v Brně, Lednicko-Valtický areál, zámek se zahradami v Kroměříži a historické centrum Kutné Hory, sloup Nejsvětější trojice v Olomouci a zámek se zámeckým areálem v Litomyšli.

Více
 

Není mnoho míst na světě, které může názorně doložit soužití křesťanské a židovské kultury již od 14. století v dochovaných písemnostech a dodnes dochovaných stavebních památkách. Právě v Třebíči toto soužití dokládají památky židovské a křesťanské kultury. K těm židovským sem patří zejména Židovská čtvrť a Židovský hřbitov, k těm křesťanským bazilika sv. Prokopa. Na seznamu kulturního dědictví UNESCO jsou tyto památky od r. 2003

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 35 km (autem 30 minut) Historické jádro Telče bylo zapsáno v roce 1992 na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Telč vyrostla pravděpodobně v pol. 13. století na křižovatce dvou zemských cest. Je známé především překrásným náměstím s podloubími a průčelími a renesančním zámkem s bohatým dodnes dochovaným interiérem a s překrásným arkádovitým nádvořím.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 49 km (autem 50 minut) Poutní kostel na Zelené Hoře ve Žďáře nad Sázavou je unikátním uměleckým dílem a nepochybně nejosobitějším počinem geniálního českého architekta s italskými předky Jana Blažeje Santiniho-Aichla ve stylu barokní gotiky. Kostel byl vystavěn v letech 1719-1722 a vymyká se běžným dobovým uměleckým normám a představám. Proto byl tento objekt v roce 1994 zahrnut do světového kulturního dědictví UNESCO.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 60 km (autem 1 hod.) Vila je označována, spolu s německým pavilónem v Barceloně (1929), za nejvýznačnější předválečné dílo Miese van der Rohe a stavbu, která určila nová měřítka moderního bydlení. Patří k základním dílům světové moderní architektury - funkcionalismu. Autor je považován za jednoho z otců moderní architektury 20. století. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do listiny UNESCO.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 94 km (autem 1h 45 min) Reprezentační renesanční zámek se sgrafitovou výzdobou postavený v letech 1568 - 1581. Zámek s překrásnou zahradou byl pro svou architektonickou jedinečnost zařazen mezi památky světového dědictví UNESCO v roce 1999. Z konce 18. století pochází divadlo, které se zachovalo i s dobovými dekoracemi.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 95 km (autem 1 hod. 35 min.) Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1996. Celý komplex areálu je několik velmi pozoruhodných a z historického hlediska neskutečně cenných staveb. Nejvýznamější je nádherný zámek v Lednici, jehož prameny sahají, až do r. 1222. Plocha areálu je kolem dvou set padesáti kilometrů čtverečních a tvoří jej zámecké budovy, zahradní domky, dekorativní sochy, ale i rybníky a lesy. Zámek obklopuje náherný přírodní park.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 105 km (autem 1 hod. 55 minut) Bývalé královské město Kutná Hora si zaslouží post mezi historicky nejvýznamějšími městy České Republiky. Na Seznam kulturního dědictví UNESCO byl v roce 1995 zapsán chrám sv. Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedleci. Gotický chrám a kostel dochovaly svou urbanistickou strukturu stejně jako řada gotických, renesančních a barokních domů.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 123 km (autem 1 hod. 20 min.) Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsána v roce 1998. Arcibiskupský zámek a podzámecké zahrady, nacházející se přímo v srdci města Kroměříže. Historie zámku sahá až do 12.st. Geometricky pravidelná a architektonicky povedená Květná zahrada, kterou nechal postavit v 17. st. biskup Karel II. Lichtenstein-Kastelkorn, je typ italské zahrady, v jejímž středu se nachází rotunda.

Více
 

Vzdálenost od Třebíče 130 km (autem 2h 23 min) Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci byl zapsán do seznamu památek UNESCO v roce 2000. Autorem Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci je Milan Togner. Sloup byl budován v letech 1716–1754 a patří k posledním příkladům skutečné vlny barokních morových, mariánských a čestných sloupů a svou výtvarnou koncepcí se výrazně odlišuje od všech podobných monumentů, charakteristických pro interiéry především středoevropských měst.

Více
 
 
Rezervace
Příjezd:
Odjezd:

Aktuality

Využijte slevy na ubytování v našem hotelu. Vysočina a Třebíč je dobrý tip lokality na víkendový ...

Více

 

Věnujte zážitek dvoudenního pobytu v malebném prostředí Vysočiny a památkové zóny UNESCO!

Více

 

můžete si vybrat některý z originálních zážitkových balíčků

Více

 

Relaxace v sauně při ubytování na Vysočině v našem hotelu pomůže překonat nástrahy chladného počasí

Více

 

Pište, odpovíme Vám

Vaše zpráva byla odeslána na recepci hotelu

E-mail:*

Vaše zpráva:*

Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Pište, odpovíme Vám

Vaše zpráva byla odeslána na recepci hotelu

E-mail:*

Vaše zpráva:*

Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné